Внести до закладок | Зробити стартовою | Контакти | Про нас | Всі проекти

АРХІВ НОВИН
   Новини Прикарпаття
   Політика
   Бізнес, фінанси, економіка
   Кримінал
   Коментарі
   Туризм
   Медицина, оздоровлення
   Компи, Інтернет
   Нерухомість
   Наука, освіта, технології
   Авто
   Ігри
   Спорт
   Мобільний світ
   Мистецтво
   Музика
   Хобі
   Історія
   Асорті
   Фоторепортажі
Новини від UKRCOL

Календар
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Чи купуєте Ви друковані газети?

Так, постійно
Інколи купую
Для чого? Є Інтернет!
Не купую ніколи
А що це таке?

РозсилкаГоловна Наука, освіта, технології
ЗМІНА ПОКОЛІНЬ. ПРОТЯГОМ РОКУ ОБСЯГИ ПРОДАЖУ ЦИФРОВИХ ФОТОАПАРАТІВ ПОДВОЇЛИСЯ. ТЕМПИ ЗБЕРЕЖУТЬСЯ ЩЕ ДВА-ТРИ РОКИ
(0 )

• Сьогодні цифровим фотоапаратом уже нікого не здивуєш. Він міцно ввійшов у повсякденне життя, витіснивши такий звичний ще недавно аналоговий із метрами фотоплівки. Аналогові камери продовжують використовувати затяті фотолюбителі, купують споживачі з невисоким рівнем доходу, а ще їм віддають перевагу професіонали. Втім, останні продовжують скептично ставитися до «цифри» тільки на словах, адже самі вже на повну силу користуються новими технологіями.

ЗМІНА ПОКОЛІНЬ. ПРОТЯГОМ РОКУ ОБСЯГИ ПРОДАЖУ ЦИФРОВИХ ФОТОАПАРАТІВ ПОДВОЇЛИСЯ. ТЕМПИ ЗБЕРЕЖУТЬСЯ ЩЕ ДВА-ТРИ РОКИ

 Сьогодні цифровим фотоапаратом уже нікого не здивуєш. Він міцно ввійшов у повсякденне життя, витіснивши такий звичний ще недавно аналоговий із метрами фотоплівки. Аналогові камери продовжують використовувати затяті фотолюбителі, купують споживачі з невисоким рівнем доходу, а ще їм віддають перевагу професіонали. Втім, останні продовжують скептично ставитися до «цифри» тільки на словах, адже самі вже на повну силу користуються новими технологіями.

Пікселізація зображення на цифровому фото є практично єдиним мінусом. Раніше ще одним таким чинником була вища ціна. Тепер же в кожній категорії камер вартість цифрових не набагато вища за аналогові. З ряду випадають хіба що найдешевші мильниці з пластмасовими об’єктивами (поки виготовляються лише аналогові), оскільки цифрова камера не може так дешево коштувати, з огляду на вартість ПЗЗ-матриці, флеш-пам’яті й акумуляторів. 


До цифрового фотоапарата бажано мати ще й комп’ютер, аби легко переносити, обробляти і зберігати знімки. Хоча сьогодні вже можна обійтися й без нього, адже багато камер мають функцію прямого друку на фотопринтер, який коштує до 100 дол. Щоправда, дорогим залишається спеціальний папір для друку на даних принтерах. Але можна роздрукувати фотографії з цифрових носіїв у цифрових фотолабораторіях, робота яких налагоджується в усіх великих містах України. Більше того, у велелюдних місцях встановлюються автомати, що дозволяють самому скопіювати знімки, обробити їх і вивести на друк.

Крім зазначених двох чинників, решта — суцільні плюси цифрового фото. Це одноразові витрати на носій інформації — флеш-картку, яка увесь час дешевшає і росте в ємності. Вже не потрібно витрачатися на плівки. Можливість безмежної зйомки з контролем знятих кадрів і одночасне здійснення корекції у фотозйомці. Простота архівування фотографій на цифрових носіях: CD і DVD, які не піддаються старінню. Простота перенесення на жорсткий диск ПК із наступним редагуванням, друком на фотопринтерах або традиційним друком. Простота поводження з носіями, відсутність складних хімічних процесів, які використовуються для друку аналогових фотографій. Нарешті, камеру можна використовувати в ролі переносного пристрою для зберігання інформації. Адже будь-яка камера легко з’єднується з комп’ютером по USB-кабелю. 

Також у цифрових фотоапаратах можуть бути додаткові функції, наприклад зйомка відео в різних форматах. Звісно, у цьому плані найбільш перспективним є MPEG4, що придатний для перегляду як на ПК, так і DVD-плеєрах із підтримкою даного формату.

Як вважає Сергій Лудченко, директор ресурсу RePhoto.com.ua, що спеціалізується на ремонті фотоапаратів, не треба гнатися за мегапікселями, оскільки є моделі з не дуже вдалими ПЗЗ-матрицями і слабкою оптикою. Водночас є навіть двомегапіксельні мильниці, уже зняті з виробництва, із відмінною оптичною схемою та надійною ПЗЗ. Також більшою надійністю вирізняються моделі в металевих корпусах порівняно з пластмасовими.

До речі, нарешті серед виробників закінчилася гонка мегапікселів. Очевидно, позначилися не лише технічні ускладнення щодо збільшення числа фотоприймальних комірок на ПЗЗ-матриці, а й зниження маркетингового ефекту від зростання цього показника. Дедалі більше користувачів стали розуміти, що кількість пікселів погоди не робить, головне — якість оптики. Для пересічного ж фотоаматора вистачить і чотирьох мегапікселів, причому на всі випадки життя.

Новачки найчастіше вибирають компактний апарат. Є моделі, які можна покласти в кишеню чи навіть прибрати в дамську сумочку. Водночас аматори, які вже встигли відчути смак цифрової зйомки, вибирають повнорозмірний фотоапарат, який дає більшу функціональність і якіснішу оптику, до того ж вона може бути знімною, як на дзеркальних моделях. (Такі камери, природно, менш зручні в носінні та транспортуванні.) На світовому ринку спостерігається зростання саме сегмента дзеркальних цифрових камер.

Український ринок ще далекий від насичення: обсяги продажу цифрових фотокамер у нас зростають удвічі щорічно. За кількістю завезених пристроїв у даний момент вітчизняний ринок є четвертим у Центральній і Східній Європі. За прогнозами аналітиків, якщо темпи розвитку ринку збережуться, то протягом найближчих кількох років Україна вийде на третє чи навіть друге місце в зазначеному регіоні.

За даними аналітичної фірми IDC, 2005 року обсяг поставок цифрових фотокамер в Україну перевищив 350 тис. штук, а сукупний виторг виробників становив понад 100 млн. дол. США. Протягом усього року спостерігалося постійне зростання українського ринку цифрових фотокамер, і в четвертому кварталі минулого року поставки вдвічі перевищили показники першого кварталу.

Піки продажу цифрової техніки припадають на липень—серпень (сезон відпусток) і грудень (новорічні свята). Динамічному зростанню обсягів продажу сприяє збільшення доходів населення і постійне зниження цін на камери. Так, за даними дослідницької агенції NPD Group, 2006 року порівняно з 2005-м середня вартість камери знизилася на 7% — до 182 дол.

Але експерти IDC прогнозують стабілізацію середньої ціни камери в найближчі два-три роки близько позначки в 200 дол., оскільки у світовому масштабі ринок уже досяг насичення. За оцінками аналітичної компанії InfoTrends, нинішнього року обсяг продажу цифрових камер у світі досягне 89 млн. штук, що на 15% більше, аніж торік. Але при цьому спеціалісти InfoTrends, як і їхні колеги з IDC, пророкують припинення зростання обсягів продажу у Північній Америці та Західній Європі вже найближчим часом.

Зміни трендів торкнулися деяких недавно ключових гравців. Так, нинішнього року Sony купила фотопідрозділ Konica Minolta, а торік припинила виробництво камер під маркою Contax компанія Kyocera. Ще раніше з ринком розпрощався Polaroid.

Водночас кілька компаній закріпилися в ролі лідерів ринку. Так, в Україні, за даними «Компьютерного обозрения», лідирує Canon, який запропонував велику лінійку камер на будь-який смак за доступними цінами, що знімають із непоганою якістю. Зате Olympus, який ще торік був на другому місці, поступився позиціями — його обійшли не лише Canon, а й Nikon та Sony.

За обсягами продажу лідирують компактні цифровики — з урахуванням ультракомпактних за підсумками червня 2006 року вони займають 80% ринку. Решта категорій здобули попит у просунутої публіки, якої поки меншість. Водночас український споживач демонструє досвідченість, переважно купуючи моделі середнього цінового діапазону. Так, дешеві камери (до 200 дол.) займають усього 17% ринку, а середні (200—400 дол.) — 59%. Однак слід зауважити, що значна частина споживачів (24%) віддає перевагу дорогим фотокамерам (від 400 дол.).

Спеціалісти не вважають мобільні камерафони (телефон із фотокамерою) конкурентами фотокамерам. Адже камерафони не можуть забезпечити якість, порівняну з фотоапаратами. У них розміщені лінзи малого розміру і низької якості. Мобільні фотоаматори, трохи погравшись із камерою телефона, швидко розуміють, що для нормальної якості знімків необхідний цифровий фотоапарат. Тож обсяги продажу зростатимуть і за їхній рахунок.

Експерти вважають, що український ринок цифрових фотокамер збереже високі темпи розвитку протягом майбутніх двох-трьох років. За цей час до фотомистецтва долучаться сотні тисячі нових співгромадян, а ті, хто розсмакував його принади, перейдуть на досконаліші моделі.

http://www.zn.kiev.ua/
До кінця року Львів матиме свою енциклопедію
• Група львівських науковців та редакторів працює над підготовкою і виданням унікальної енциклопедії. Про це повідомив один з її укладників Андрій Козицький.
До кінця 2010 року кожна п’ята українська родина матиме цифрову відеокамеру
• Протягом першого півріччя 2006 року обсяг ринку цифрових відео склав 82,8 тис. приладів, що склало в грошовому обсязі $35,04 млн. За прогнозами холдингу AVentures Group в поточному році буде продано загалом 265 тис. камер, а динаміка зростання складе близько 103,85%.
В світі немає екологічно чистої електроніки
• Грінпіс опублікував «Довідник екологічно чистої електроніки», де зібрані відомості про виробників електронних товарів, використання ними шкідливих хімічних речовин та їх політиці з переробки електронного сміття.
Optio M20: зручна 7-мп камера від Pentax
• Напередодні виставки Photokina 2006, що пройде з 26 вересня по 1 жовтня в Кельні, Компанія Pentax анонсувала пару нових цифрових фотокамер. Одна з них, простіша - Optio M20. Вона позиціюється як простий у керуванні та ергономічний апарат, якому будуть ради навіть професіонали, коли побажають розслабитися й відпочити.
Максимальне прискорення ®
• Напевне, не раз і не двічі Вам доводилося очікувати годинку-другу на закінчення прання. За цей час Ви, безперечно, встигли б відвідати декілька магазинів, сходити в ресторан або зустрітися з друзями. Але, на жаль, до закінчення прання Ви навряд чи зможете вирватися з дому!


Украинская Баннерная Сеть

Ви можете додати коментар до статті

80 китів викинулися на берег північної частини Нової Зеландії
• За повідомленнями місцевої влади, 37 з них вже загинули, решта все ще борсається на мілині і природоохоронці наразі відчайдушно намагаються їх врятувати.
Чоловік Брітні Спірс вимагає опіки над дітьми і аліментів
• Кевін Федерлайн, про розлучення з яким напередодні повідомила співачка Брітні Спірс, добивається опіки над їх загальними двома дітьми і вимагає аліментів.
На Буковині у нареченої під час весілля почалися пологи
• Як повідомляє місцева телекомпанія ТВА, минулої неділі молодята, щойно одружившись і одягнувши один одному обручки, стали одразу не лише подружжям, а й батьками. Після чого весілля трансформувалося у родини. Новонародженого молодята назвали Максимом.
У Севастополі частково відновили водопостаяання
• У Севастополі сьогодні вранці відновили подачу води населенню, повідомили РБК-Україна у прес-службі МНС України. "10 листопада в 06:00 згідно зі скороченим графіком почалася централізована подача води", - сказали в МНС. Питну воду мешканцям міста ще підвозять 17 спеціалізованих автоцистерн з додатковими ємкостями, зазначили в прес-службі.
Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів
• Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів. На брифінгу він представив електронну базу даних профільних навчальних закладів.

Інтерв'ю
Три питання Євгену Червоненку
• Кореспондент ForUm’у поставив три запитання голові Запорізької облдержадміністрації Євгену Червоненку. - Євгенію Альфредовичу, яка новина з Вашого особистого життя за останній період для Вас була найбільш пам'ятною? - Весілля дочки і медичне
Ахметов проти втручання уряду в бізнес
• Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».
ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”
• Запитання -- відповіді
Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»
• «Читаю я в туалеті». Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка
Старовинна музика – не музейний експонат
• Розмова з Богданом Шведом, виконавцем давньої музики
На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині
• Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості
Чи належить енергетика Донецьку?
• Інтерв'ю з експертом Н.Прудкою


Украинская Баннерная Сеть
   Форум новин
   Форум IFN
   Реклама на сайті
   Партнери проекту


finance.ua
finance.ua
finance.ua
Прикарпатський порталФорум Погода Авто Спорт Реферати Аукціон Туризм Мобільний світФорум Оголошення Каталог Реклама Гороскопи Пошта Робота Чати Магазин Фiнанси Пошук Комп'ютери Листівки Знайомства Блоги Анекдоти Музика Фото Радіо Мистецтво Хобі Розсилки Ігри Райони Відео АкціїТелегiд Бiблiотека Iсторiя МагазиниТоп 100 ЩоденникиПрограми Український проектПрикарпатська ледіУкраїнський жіночий порталНерухомість ПрикарпаттяПортал українських колекціонерів УКРАЇНСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ ПОРТАЛ КОМПЮТЕРНА УКРАЇНА • • ТУРИСТИЧНИЙ ПОРТАЛ© www.iv-fr.net