Внести до закладок | Зробити стартовою | Контакти | Про нас | Всі проекти

АРХІВ НОВИН
   Новини Прикарпаття
   Політика
   Бізнес, фінанси, економіка
   Кримінал
   Коментарі
   Туризм
   Медицина, оздоровлення
   Компи, Інтернет
   Нерухомість
   Наука, освіта, технології
   Авто
   Ігри
   Спорт
   Мобільний світ
   Мистецтво
   Музика
   Хобі
   Історія
   Асорті
   Фоторепортажі
Новини від UKRCOL

Календар
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Чи часто Ви цікавитесь новинами?

Щодня цікавлюсь
Раз на кілька днів
Раз на тиждень
Раз на місяць
Під час революцій
Не цікавлюсь зовсім

РозсилкаГоловна
Чи належить енергетика Донецьку?
(0 )

• Інтерв'ю з експертом Н.Прудкою

Паливно-енергетичний комплекс та напрямки його розвитку є чи не найпріоритетнішими для майбутнього політичного курсу України.

Уряд Віктора Януковича ще тільки починає працювати, але вже дехто назвав найголовнішим економічним наслідком приходу цієї команди те, що керівництво паливно-енергетичним комплексом опинилося в руках представників донецької фінансово-промислової групи.

Ольга Бурда запитала енергетичного в оглядачки ділового часопису "Експерт" Наталки Прудкої, чи й справді є підстави говорити про контроль колег прем'єра над ключовим сектором української економіки.

Наталка Прудка: З огляду на те, що посаду міністра вугільної промисловості зайняв Сергій Тулуб, віце-прем‘єром став Андрій Клюєв, і я думаю, що він буде координувати роботу паливно-енергетичного комплексу, то я ваажаю, що так, дійсно це тотальний контроль донеччан над паливно-енергетичним сектором. Не дивно, що контроль над ПЕК взяла донецька група, тому що найбільш розвинутий сектор економіки саме цього сегменту знаходиться на Донбасі.

Це і потужний вугільний комплекс, і поружні електростанції саме там. Найбільші фінансові ресурси, які є в державі, обертаються саме в паливно-енергетичному комплексі. Один тільки «Нафтогаз України» характеризується тим, що річний обіг капіталів становить близько 50 мільярдів гривень, і я думаю, що керівництво цією компанією також скоро перейде до представника донецької групи Шелудченка, а Болкісєва знімуть з посади голови правління «Нафтогазу». Шелудченко – представник донецького регіону і він вже один час був заступником голови правління цієї компанії, коли її очолював Юрій Бойко.

Бі-Бі-Сі: Зараз багато хто пов‘язує з поверненням Юрія Бойка в уряд залагодження газових проблем з Росією. Наскільки виправдані ті сподівання?

Наталка Прудка: Так. Юрій Бойко вже має великий досвід у цьому плані. Думаю, що йому вдасться залагодити питання ціни, зокрема, до кінця цього року, якщо ціна й підніметься вище 95 доларів, то не набагато, доларів на 5-10. Можливо, це буде залежати від того, чи вдасться домовитися з Туркменистаном, який зараз наполягає на тому, щоб підвищити ціну до 100 доларів за 1 тисячу кубів. Якщо це станеться, то й ціна на газ для України різко підніметься.

Бі-Бі-Сі: Чи можете ви прогнозувати, що Юрій Бойко буде більш ефективним міінстром, ніж його попередник Іван Плачков?

Наталка Прудка: Так, я думаю, що він буде більш ефективним. Адже газові і цнові проблеми почалися саме з тієї причини, що міністр Іван Плачков та голова «Нафтогазу» Олексій Івченко поїхали в Москву, запропонували тоді зробити газові україно-російські стосунки прозорими і перейти на суто грошові розрахунки. Це було на руку Росії і вона відразу ж цю ідею перехопила, і потім уже як не намааглася українська сторна відступити назад, їй цього зробити не вдалося. Була втрачена ціна 50 доларів, яка могла б іще протриматися деякий час, якби не «ефективна» політика Івана Плачкова.

Бі-Бі-Сі: Що стосується проблемної вугільної галузі, то останнім часом вугільного міністра навіть не чутно було. Складалося таке враження, що в Україні немає ні галузі, ні міністерства. На вашу думку, чи буде представник Донбасу Сергій Тулуб кращим міністром, аніж його попередник Тополов, делегований у владу помаранчевою командою?

Наталка Прудка: Мені здається, що в Україні ніхто не знає, що робити з цією галуззю, тому що більшість вугільних копалень збиткові. Із 160 компаній буквально 20 шахт працюють рентабельно, а решта збиткові. Саме тому, я думаю, колишній міністр вугільної Тополов практично взагалі не виходив на спілкування з пресою. Я не пам‘ятаю жодної прес-конференції, жодного посилу інформаційного про те, що він планує робити. Чи Сергій Тулуб зможе змінити цю ситуацію? Колись не так давно, коли він тільки був обраний народним депутатом, він казав, що бачить чітку схему, як вивести галузь із такого тяжкого становища. Обіцяв зокрема, що буде відновлено приватизацію.

Бі-Бі-Сі: Зараз є припущення про дві моделі використання донецькою групою контролю над ПЕК: чи то задля перекачування бюджетних грошових потоків, призначених зокрема для вугільної галузі, в кишені приватних структур, що там працюють, чи забезпечити стабільність вугільного та газового сектора, що для бізнесу не менш важливо, ніж для держави. Чого, на вашу думку, слід очікувати?

Наталка Прудка: Кошти повинні піти на відродження галузі, тому що вже резерви всі закінчилися. І я думаю, що група Януковича добре розуміє, що якщо вона піде тим шляхом, яким пішов президент Ющенко і його команда, яка провалила всі реформи (в енергетиці, у вугільній, анфтогазовій галузі одні негативи), якщо він піде цим шляхом, то його очіукє така ж доля, як і Віктора Ющенка – рейтинг впав, народ не довіряє...

Бі-Бі-Сі: Це політичні наслідки. А для донецького бізнесу що-таки важливіше зараз – забезпечення стабільності і прогнозованості енергопостачань чи використання наближеності до ласого державного шматка?

Наталка Прудка: Я думаю, що бізнес завжди намагається прирости, як прищ на тілі, до тієї ж таки газової труби чи перекласти державні кошти у свою кишеню. Це в ментальності нашого народу. І викорінити це за дуже короткий термін неможливо.

http://www.bbc.co.uk/
Ви можете додати коментар до статті

80 китів викинулися на берег північної частини Нової Зеландії
• За повідомленнями місцевої влади, 37 з них вже загинули, решта все ще борсається на мілині і природоохоронці наразі відчайдушно намагаються їх врятувати.
Чоловік Брітні Спірс вимагає опіки над дітьми і аліментів
• Кевін Федерлайн, про розлучення з яким напередодні повідомила співачка Брітні Спірс, добивається опіки над їх загальними двома дітьми і вимагає аліментів.
На Буковині у нареченої під час весілля почалися пологи
• Як повідомляє місцева телекомпанія ТВА, минулої неділі молодята, щойно одружившись і одягнувши один одному обручки, стали одразу не лише подружжям, а й батьками. Після чого весілля трансформувалося у родини. Новонародженого молодята назвали Максимом.
У Севастополі частково відновили водопостаяання
• У Севастополі сьогодні вранці відновили подачу води населенню, повідомили РБК-Україна у прес-службі МНС України. "10 листопада в 06:00 згідно зі скороченим графіком почалася централізована подача води", - сказали в МНС. Питну воду мешканцям міста ще підвозять 17 спеціалізованих автоцистерн з додатковими ємкостями, зазначили в прес-службі.
Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів
• Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів. На брифінгу він представив електронну базу даних профільних навчальних закладів.

Інтерв'ю
Три питання Євгену Червоненку
• Кореспондент ForUm’у поставив три запитання голові Запорізької облдержадміністрації Євгену Червоненку. - Євгенію Альфредовичу, яка новина з Вашого особистого життя за останній період для Вас була найбільш пам'ятною? - Весілля дочки і медичне
Ахметов проти втручання уряду в бізнес
• Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».
ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”
• Запитання -- відповіді
Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»
• «Читаю я в туалеті». Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка
Старовинна музика – не музейний експонат
• Розмова з Богданом Шведом, виконавцем давньої музики
На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині
• Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості
Чи належить енергетика Донецьку?
• Інтерв'ю з експертом Н.Прудкою


Украинская Баннерная Сеть
   Форум новин
   Форум IFN
   Реклама на сайті
   Партнери проекту


finance.ua
finance.ua
finance.ua
Прикарпатський порталФорум Погода Авто Спорт Реферати Аукціон Туризм Мобільний світФорум Оголошення Каталог Реклама Гороскопи Пошта Робота Чати Магазин Фiнанси Пошук Комп'ютери Листівки Знайомства Блоги Анекдоти Музика Фото Радіо Мистецтво Хобі Розсилки Ігри Райони Відео АкціїТелегiд Бiблiотека Iсторiя МагазиниТоп 100 ЩоденникиПрограми Український проектПрикарпатська ледіУкраїнський жіночий порталНерухомість ПрикарпаттяПортал українських колекціонерів УКРАЇНСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ ПОРТАЛ КОМПЮТЕРНА УКРАЇНА • • ТУРИСТИЧНИЙ ПОРТАЛ© www.iv-fr.net