Внести до закладок | Зробити стартовою | Контакти | Про нас | Всі проекти

АРХІВ НОВИН
   Новини Прикарпаття
   Політика
   Бізнес, фінанси, економіка
   Кримінал
   Коментарі
   Туризм
   Медицина, оздоровлення
   Компи, Інтернет
   Нерухомість
   Наука, освіта, технології
   Авто
   Ігри
   Спорт
   Мобільний світ
   Мистецтво
   Музика
   Хобі
   Історія
   Асорті
   Фоторепортажі
Новини від UKRCOL

Календар
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Чи часто Ви цікавитесь новинами?

Щодня цікавлюсь
Раз на кілька днів
Раз на тиждень
Раз на місяць
Під час революцій
Не цікавлюсь зовсім

РозсилкаГоловна Новини Прикарпаття
На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині
3 / 0 (1 )  

• Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості

 

На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині

Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості


Перевіряючи багаж пасажирів автобуса – туристів зі Львова, німецькі митники були вельми здивовані. Їдуть люди відпочивати на курорт Баден-Баден, а в сумках багатьох – робітничий одяг, навіть дрібний будівельний інструмент замість традиційного курортного набору. Та до такого швидко звикли, адже виїзд українців, особливо галичан, на заробітки за кордон став масовим. І жене їх туди становище на ринку праці вдома.

Про тенденції, які спостерігають на цьому ринку останнім часом, “Газеті” розповів заступник начальника Львівського обласного центру зайнятості Василь Бортник.

– Василю Григоровичу, вже кілька років у Львівській області, як і загалом по Україні, спостерігаємо зростання обсягів виробництва. Здавалося б, має побільшати й робочих місць, тобто зменшитися рівень безробіття. Чи так воно насправді?

– Ситуація на ринку праці певною мірою стабілізувалася. Та все ж вибуття з роботи досі перевищує прийняття на роботу. Тобто є від’ємне сальдо руху робочої сили. Але воно не таке велике, як раніше. Так, 2002 року на Львівщині звільнених працівників було більше від тих, кого прийняли на роботу, на 27 тисяч, 2003-го – на 17 тисяч, 2004-го – на 7 тисяч. За перший квартал цього року кількість звільнених працівників на 1500 осіб переважала кількість тих, яких узяли на роботу, тоді як за перший квартал минулого року ця цифра становила 1700.

– Де на Львівщині найвищий рівень безробіття?

– У Бориславі, Радехівському, Старосамбірському, Золочівському, Бродовському районах.

– Що нового нині в діяльності Львівського центру працевлаштування?

– Тепер ми поставили собі за мету не гнатися за кількістю, а підвищувати якість послуг, які надаємо. У нас сформовано робочу групу, яка їздить усіма районами й навчає спеціалістів центрів зайнятості на основі єдиної загальнодержавної бази. Адже існує єдина система, яка дає змогу в режимі реального часу отримати дані про вакансії на всій території України.

До речі, на території нашого обласного центру зайнятості діє центр зайнятості Шевченківського району. І там є своєрідний банкомат. Роботодавець може скористатися ним, аби довідатися, фахівці яких спеціальностей стоять на обліку, шукають роботу. А далі вже звертається до спеціаліста, щоб зустрітися з людиною, поговорити.

– Люди яких професій та якого віку найчастіше звертаються до центру зайнятості?

– Багато молоді (а віднедавна молодими особами вважають людей, яким не виповнилося 35 років, раніше межа становила 28). І безробіття можна характеризувати як молодіжне – 45% тих, хто приходить до нас, це саме молодь, причому 55% із них – жінки. Майже 30 відсотків наших клієнтів – особи без професії. Тому служба зайнятості ставить за мету також навчати людей, адже більшість роботодавців потребують висококваліфікованих працівників. Скажімо, впродовж минулого півріччя в нас навчалися, підвищували кваліфікацію більш ніж шість тисяч осіб.

– А є гарантія, що після цього вони отримають роботу?

– 100-відсоткової гарантії немає, але ймовірність, що людина працевлаштується, значно вища, принаймні вдвічі. Тим паче, що тепер ми приділяємо дуже багато уваги навчанню фахівців на замовлення працедавців. Минулого півріччя під таке замовлення навчали понад 1000 осіб.

– Фахівців яких професій  працедавці потребують найбільше?

– Будівельних, машинобудівних професій, швачок, столярів, тобто робітників, але достатньо високої кваліфікації. Особливо велика потреба в будівельниках у Київській області. Мало не щодня ми отримуємо звідти запити, причому гарантують доволі високу плату – понад 1500 гривень. На Львівщині наразі не спостерігаємо такого, хоча кількість вакансій щороку зростає. Якщо 2000 року було півтори тисячі, то тепер більш ніж сім тисяч. Це означає, що на робоче місце в нас претендують семеро осіб, а бувало й 19.

– Що ж це за вакансії?

– Назву деякі для прикладу: менеджери, бухгалтери, економісти, експедитори, страхові агенти, товарознавці, юристи, бібліотекарі, вихователі, агрономи, оператори котелень, продавці, швачки, кухарі, бармени, охоронці, столярі, малярі, муляри… Найбільший попит на продавців – більш ніж 2000, менеджерів – 1300. Є навіть 40 заявок на покоївок.

– Охочих працювати покоївками, мабуть, немає?

– Чому ж, є, все залежить від того, яку зарплату пропонує роботодавець.

– Ваш центр якимось чином дотичний до заробітчан, які працюють за кордоном?

– Тепер державна служба зайнятості вивчатиме зовнішню міграцію загалом в нашій державі, а ми – у Львівській області. Цю роботу маємо закінчити до 1 жовтня. Проблема дуже серйозна, адже Україна втрачає працездатне населення найбільш продуктивного віку. Гроші, які вони привозять, зазвичай проїдають, а не скеровують на організацію бізнесу. Крім того, розпадаються сім’ї.

А корінь зла – в цінуванні робочої сили. Колись управління праці робило підрахунок тих, хто виїхав за кордон на заробітки. Вийшла цифра близько 130 тисяч осіб. Але це не точна кількість, заробітчан значно більше. І тепер це уточнять. Проведемо опитування не лише в місцевих радах, а й у школах. Діти скажуть, хто з батьків працює за кордоном.

– Що означає “цінування” праці?

– Простіше кажучи, рівень оплати праці. Адже виїздять за кордон здебільшого не ті, хто втратив роботу, а ті, хто невдоволений оплатою праці на батьківщині.

– Тобто люди високої кваліфікації?

– Можна й так сказати.

– Наскільки мені відомо, в нас найважче влаштуватися на роботу жінкам віком понад 40 років, адже в багатьох оголошеннях про вакансії стоїть вікове обмеження. Ви можете якось впливати на це?

– Впливати можна, лише коли є індивідуальний контакт із працедавцем. Якихось юридичних важелів не існує. Ми намагаємося це робити, залучаючи працедавців до участі у своїх заходах – ярмарки кар’єр, ярмарки вакансій, семінари, різні навчання тощо. Тобто намагаємося постійно контактувати. Вони бачать нас, вивчають наші можливості, ми бачимо їх, вивчаємо їхні потреби. Таким чином зводимо, як кажуть, інтереси. Але, повторю, фіскальні заходи можемо вживати в дуже обмежених рамках. Скажімо, коли йдеться про соціально незахищену людину, інваліда, за яким на підприємстві заброньовано місце, але роботодавець відмовився взяти таку особу на роботу, тоді його можна оштрафувати. Хоча намагаємося  не працювати так, а залагоджувати все “мирно”.

– Останнім часом на стовпах, стінах з’явилося чимало приватних оголошень про набір на роботу. Запрошують, зокрема, офіцерів запасу, студентів тощо. Ви цікавитеся такими роботодавцями?

– Ні, це не наша сфера. Якщо хтось приходить до нас, то надаємо людині всі послуги безкоштовно. Зокрема, проводимо семінари, навчання. До речі, віднедавна в нас запроваджено систему одноразової виплати річної допомоги із безробіття. Але перед тим людина має пройти навчання та тестування – чи дійсно вона зможе провадити приватний бізнес.

– А після цього ви відстежуєте, як ідуть справи в такої особи?

– Намагаємося. Ось, скажімо, приклад. Богдан П., мешканець села Мшана Городоцького району, за фахом будівельник. Сталося так, що він утратив роботу. Звернувся в місцевий центр зайнятості. За скеруванням прослухав курс “підприємець-початківець” у Львівському інституті МАУП і, отримавши одноразову річну допомогу, розпочав власний приватний бізнес. Богдан П. здавна мав захоплення – квіти. А тут зміг перетворити своє хобі на приватний бізнес. І справи в нього непогано – троянди, які вирощує пан Богдан разом із сім’єю, мають стабільний попит, приносять прибуток.

– Паралельно з державною службою працевлаштування діють приватні фірми. Доводилося вислуховувати скарги на них. Мовляв, візьмуть платню за послугу, а потім ні слуху ні духу…

– Вони не мали б брати гроші з того, хто шукає роботу. Оплачувати послугу має роботодавець. Приватні фірми також виконують свою частку справи, особливо у сфері влаштування на роботу елітного персоналу – припустімо, менеджерів. Ми проводили “круглий стіл” разом із ними, розмовляли про співпрацю, щодо більшості проблем порозумілися, але винятки завжди можливі.

Розмовляв Ярослав Коляса,

http://www.gazeta.lviv.ua

Вівторок, 15 серпня, 2006 року, № 147 (954)
Оперативна інформація УМВС
• Протягом минулої доби в чергові частини міліції надійшло 35 заяв і повідомлень про злочини, в тому числі 2 пограбування, 12 крадіжок, один випадок заподіяння тілесних ушкоджень, 5 фактів хуліганства та 2 - навмисного пошкодження майна. Водночас прикарпатські міліціонери розкрили 36 злочинів, 13 з яких - за гарячими слідами. Викрито 6 наркозлочинів та 4 злочинних прояви у сфері економіки.
15 листопада закінчується термін сплати земельного податку
• Використання землі в Україні відповідно до статті 2 Закону України «Про плату за землю» є платним. Громадяни- власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Орендар сплачує орендну плату згідно договору оренди земельної ділянки. Загалом в нашій області земельні ділянки знаходяться у власності чи користуванні більше 450 тисяч громадян половина з яких користуються пільгами щодо сплати земельного податку.
Оперативна інформація УМВС
• Протягом минулої доби у чергові частини міліції надійшло 27 заяв і повідомлень про злочини, в тому числі 2 пограбування, 8 крадіжок, по одному випадку заподіяння тілесних ушкоджень і незаконного заволодіння автотранспортом, 2 хуліганства. Водночас органи внутрішніх справ краю розкрили 28 злочинів, в тому числі 12 - за "гарячими слідами". Двічі з незаконного володіння вилучалася зброя та 4 рази - наркотичні речовини. 5 злочинів задокументували співробітники підрозділів боротьби з економічною злочинністю.
У жовтні на Прикарпатті ціни зросли на 2,8%
• За повідомленням Держкомстату індекс інфляції споживчого ринку України у жовтні п.р. становив 102,6% (у жовтні 2005р. – 100,9 %). За січень–жовтень споживчі ціни зросли на 8,7% (у відповідному періоді м.р. – на 8,1%). Інфляційні показники по області характеризувались наступним чином: споживчі ціни у жовтні п.р. зросли на 2,8%, з початку року – на 3,6% (у 2005р. – на 1,0 та 6,6% відповідно).У жовтні на Прикарпатті ціни зросли на 2,8% За повідомленням Держкомстату індекс інфляції споживчого ринку України у жовтні п.р. становив 102,6% (у жовтні 2005р. – 100,9 %). За січень–жовтень споживчі ціни зросли на 8,7% (у відповідному періоді м.р. – на 8,1%). Інфляційні показники по області характеризувались наступним чином: споживчі ціни у жовтні п.р. зросли на 2,8%, з початку року – на 3,6% (у 2005р. – на 1,0 та 6,6% відповідно). Головним інфляційним чинником у жовтні п.р. як по Україні загалом, так і по області зокрема, залишались послуги. Зміни цін по основних групах споживчих витрат населення області у жовтні п.р. характеризувались таким чином: споживчі ціни на продовольчі товари підвищились на 1,5%, непродовольчі – на 0,1%, послуги – на 9,5%.
«Спартак» хотів не вийти на поле
• У 17-му першоліговому турі на стадіоні «Рух» івано-франківський «Спартак» приймав дніпродзержинську «Сталь». І чи не вперше в першому колі наші футболісти мали відчутну перевагу, зокрема в другому таймі, і перемогли з рахунком 1:0 (на 52-й хвилині гол забив Олег Веприк). На післяматчеву прес-конференцію, крім виконуючого обов’язки головного тренера команди Юрія Шулятицького, прийшов і президент клубу «Спартак» Тарас Клим.


Украинская Баннерная Сеть

Ви можете додати коментар до статті

80 китів викинулися на берег північної частини Нової Зеландії
• За повідомленнями місцевої влади, 37 з них вже загинули, решта все ще борсається на мілині і природоохоронці наразі відчайдушно намагаються їх врятувати.
Чоловік Брітні Спірс вимагає опіки над дітьми і аліментів
• Кевін Федерлайн, про розлучення з яким напередодні повідомила співачка Брітні Спірс, добивається опіки над їх загальними двома дітьми і вимагає аліментів.
На Буковині у нареченої під час весілля почалися пологи
• Як повідомляє місцева телекомпанія ТВА, минулої неділі молодята, щойно одружившись і одягнувши один одному обручки, стали одразу не лише подружжям, а й батьками. Після чого весілля трансформувалося у родини. Новонародженого молодята назвали Максимом.
У Севастополі частково відновили водопостаяання
• У Севастополі сьогодні вранці відновили подачу води населенню, повідомили РБК-Україна у прес-службі МНС України. "10 листопада в 06:00 згідно зі скороченим графіком почалася централізована подача води", - сказали в МНС. Питну воду мешканцям міста ще підвозять 17 спеціалізованих автоцистерн з додатковими ємкостями, зазначили в прес-службі.
Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів
• Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів. На брифінгу він представив електронну базу даних профільних навчальних закладів.

Інтерв'ю
Три питання Євгену Червоненку
• Кореспондент ForUm’у поставив три запитання голові Запорізької облдержадміністрації Євгену Червоненку. - Євгенію Альфредовичу, яка новина з Вашого особистого життя за останній період для Вас була найбільш пам'ятною? - Весілля дочки і медичне
Ахметов проти втручання уряду в бізнес
• Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».
ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”
• Запитання -- відповіді
Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»
• «Читаю я в туалеті». Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка
Старовинна музика – не музейний експонат
• Розмова з Богданом Шведом, виконавцем давньої музики
На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині
• Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості
Чи належить енергетика Донецьку?
• Інтерв'ю з експертом Н.Прудкою


Украинская Баннерная Сеть
   Форум новин
   Форум IFN
   Реклама на сайті
   Партнери проекту


finance.ua
finance.ua
finance.ua
Прикарпатський порталФорум Погода Авто Спорт Реферати Аукціон Туризм Мобільний світФорум Оголошення Каталог Реклама Гороскопи Пошта Робота Чати Магазин Фiнанси Пошук Комп'ютери Листівки Знайомства Блоги Анекдоти Музика Фото Радіо Мистецтво Хобі Розсилки Ігри Райони Відео АкціїТелегiд Бiблiотека Iсторiя МагазиниТоп 100 ЩоденникиПрограми Український проектПрикарпатська ледіУкраїнський жіночий порталНерухомість ПрикарпаттяПортал українських колекціонерів УКРАЇНСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ ПОРТАЛ КОМПЮТЕРНА УКРАЇНА • • ТУРИСТИЧНИЙ ПОРТАЛ© www.iv-fr.net