Внести до закладок | Зробити стартовою | Контакти | Про нас | Всі проекти

АРХІВ НОВИН
   Новини Прикарпаття
   Політика
   Бізнес, фінанси, економіка
   Кримінал
   Коментарі
   Туризм
   Медицина, оздоровлення
   Компи, Інтернет
   Нерухомість
   Наука, освіта, технології
   Авто
   Ігри
   Спорт
   Мобільний світ
   Мистецтво
   Музика
   Хобі
   Історія
   Асорті
   Фоторепортажі
Новини від UKRCOL

Календар
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Чи купуєте Ви друковані газети?

Так, постійно
Інколи купую
Для чого? Є Інтернет!
Не купую ніколи
А що це таке?

РозсилкаГоловна
Ахметов проти втручання уряду в бізнес
4 / 0 (1 )  

• Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».

Ахметов проти втручання уряду в бізнес


Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».

Відразу після обрання до Верховної Ради, ви сказали, що головна ваша мета – стабільність в країні. Як би ви оцінили події, що відбулися на Україні до повторного обрання Віктора Януковича прем'єр-міністром?

 – Я переконаний, що люди на Майдані стояли заради одного – заради свободи: преси, особи, бізнесу. Ось преса стала вільніша....

 У вас як у бізнесмена після обрання до парламенту свободи стало менше?

 – Ні. Давайте проаналізуємо, що тоді відбулося: у країні почалося жорстке державне регулювання всього сектора бізнесу.

 Ви маєте на увазі уряд Юлії Тимошенко?

 – Я не став би зараз так все ділити. Але є дві ідеології: візьміть післявоєнну Німеччину, коли до влади дійшли соціал-демократи, - це жорстке державне регулювання, а зараз візьміть партію Аденауера (Конрад Аденауер, лідер партії Християнсько-демократичний союз, канцлер ФРН з вересня 1949-го по жовтень 1963 року.–прим. ред.) – це ринкова економіка в соціальній сфері. Тепер візьмемо Майдан – вони пішли по шляху жорсткого державного контролю...

 Але під час попереднього прем'єрствування Віктора Януковича в Україні був дуже жорсткий державний контроль.

 – Так.

 І тоді вас це влаштовувало...

 – Ви проводите не ту паралель...

 Просто складається враження, що різні команди приходять до влади, а політика залишається тією самою.

 – Ми вже наговорили стільки один про одного, що я б не став так судити, тому що, якщо розібратися, виявиться, що ніхто ніяких злочинів і не здійснював. Але у будь-якому випадку не такою ціною, не Майданом – дуже вже це цинічно. Все-таки потрібно говорити правдиву інформацію – вони виступали за свободу приватної власності, а хіба реприватизація – це пошана права приватної власності?

 Але можна поставити питання і по-іншому – до влади з Віктором Ющенком прийшли люди, які вказали на те, що підприємства скуповувалися за безцінь...

 – Добре, а якщо прийде завтра інша команда і скаже: «Все, що було до нас, все було неправильно і злочинно», так що тепер, повернемося до 1917 року або як? Мені дуже некомфортно, коли політики дивляться назад.

 Як ви вважаєте, наскільки доцільно присутність на чолі Фонду держмайна його нинішнього голови Валентини Семенюк, що проводила політику реприватизації?

 – Я за те, щоб працювали професіонали...

 Але саме пані Семенюк посприяла тому, щоб відібрати у вас «Криворіжсталь».

 – Про «Криворіжсталь» я взагалі не хочу говорити, оскільки вважаю, що її відібрали незаконно і нас чекають європейські суди.

 Як ви думаєте, чи буде Валентина Семенюк міняти політику Фонду держмайна?

 – Я дуже на це сподіваюся.

 Як ви оцінюєте призначення міністром промислової політики Олександра Головка, який вибраний на пост за квотою Компартії, а до призначення працював в Energy Standart Group, що належить російському підприємцю Костянтину Григоришину?

 – Я ніколи з ним не бачився, але впевнений, що він є професіоналом своєї справи. Головне, щоб він був сильним промисловцем, хоч і у нас були свої кандидати, наприклад Олексій Бєлий (член фракції Партії регіонів, колишній генеральний директор ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» – прим. ред.). Відзначу, нам ліберали в промисловості не потрібні, вони нам потрібні у Фонді держмайна.

 Скажіть, коли ваші особисті доходи виросли більше: при старому уряді Віктора Януковича або при урядах Юлії Тимошенко і Юрія Єханурова?

 – Ну навіщо так говорити?! Давайте подивимося рейтинг Світового банку: Україна тоді (2003-2004 роки.–прим.ред) була на якомусь там 29-м місці після Нікарагуа...

 Але, Рінат Леонідович, притому що в країні було все так погано, хтось на цьому дуже добре заробляв, у тому числі і ви!

 – Ні. Під час роботи уряду Януковича у мене ніяких особливих зростань не було. Мої капітали збільшилися тоді, коли західні інвестиції нашу країну обходили, об'їжджали і облітали. Тоді підприємства дійсно були недооцінені, західний капітал боявся інвестувати в нашу країну, а я ризикнув – я купував збиткові підприємства, які були банкротами. Були, наприклад, Єнакіївський і Макіївський металургійні заводи. Єнакіївському заводу готували смерть, а ми його купили за смішні гроші – 2 мільйони доларів. А ось Макіївський завод залишився у держави – підіть подивитеся, де тепер Макіївка, а де Єнакієве! Адже коли на аукціон виставили Єнакіївський завод, його ніхто не купував: ні Володимир Бойко, ніхто!

 Ви пригадали про пана Бойка (народний депутат, голова правління ВАТ «Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча» – прим.ред.), але ж він – член фракції Соцпартії, і тепер разом з вами в одній коаліції, а рано чи пізно усередині неї почнуться конфлікти на ґрунті приватизації державної власності. Не говорячи вже про те, що у Фонді держмайна дотепер знаходяться недорозслідувані справи по приватизації окремих промислових об'єктів. Не варто забувати і про комуністів, які виступають проти приватизації.

 – Ні, я категорично проти повернення до старого. Зараз Партія регіонів сформувала новий уряд, і ми зробимо все, щоб конфліктів не було. Інакше це зруйнує економіку, і інвесторів доведеться просто затягувати на Україну, щоб вони хоч би долар залишили в країні.

 Та все ж, чи вплине політика нового уряду на ваші доходи?

 – А як же! Головне, щоб він не втручався в бізнес.

 А що, раніше сильно втручався?

 – Я хочу вам сказати, що уряд Єханурова практично не втручався в справи бізнесу. Я не знаю, чия ця була ініціатива, але всі говорять, що особисто президент був категорично проти такого втручання. Ми ж завжди виступаємо за вулицю з двостороннім рухом...

 І навіть з міністром внутрішніх справ Юрієм Луценко?

– Навіть з ним.

 Це як – ударили по правій щоці, підстав ліву?

 – Дуже образно. А в цілому, в нашому уряді багато професіоналів, навіщо ж їх прибирати?

 У тому числі і пан Луценко, який, на думку багатьох ваших колег і друзів – депутатів Бориса Колесникова, Євгена Кушнарьова, Тетяни Засухи, - переслідував Партію регіонів?

 – Повірте, мені дісталося не менше, ніж їм: брудними чобітьми ходили по моєму ліжку і ліжку моїх дітей, це приниження і образа. Думаєте, це приємно? Але треба дивитися вперед. На початку своєї кар'єри Луценко робив багато емоційних заяв, тоді взагалі було незрозуміло: журналіст він або міністр. А потім пройшов місяць, два, три, і вже через рік йому стало важче видавлювати з себе якісь емоційні вислови, він став відноситися до слів акуратніше.

 Виходить, що глава МВС перевиховався?

 – Ну... я за нього голосував. Якби було за нього поіменне голосування – я б проголосував ще раз. Хоча ніхто і ніщо не примусить це зробити, наприклад, Колесникова. У нього є свої причини, і я знаю, що він ця справа просто так не залишить. Але я Луценко пояснив свої мотиви: давайте забувати старе, і якщо у нас зараз є якась сила, ми повинні її використовувати в кращих цілях, а не мстити.

 Тобто Партія регіонів тепер теж змінилася і готова визнати, що дещо було приватизовано, скажімо, не зовсім правильно?

 – Я із самого початку говорив, що ми за шлюб по розрахунку. Всі говорили, що краще шлюб по коханню, але я подивився, як вони (представники «помаранчевої» команди.–Ъ) один одного люблять, і вирішив, що краще шлюб по розрахунку.

 Та все ж коаліції дотепер немає...

 – Як немає, є!

 Але не широка, не у складі чотирьох політичних сил.

 – Ну та, не широка, але все залежить від них (фракції «Наша Україна».–Ъ) – вони ж тепер знову в чомусь сумніваються!

 А що тепер, на вашу думку, буде з Юлією Тімошенко?

 – Вона дуже сильний політик, у неї є майбутнє. Але ми цього і хотіли – сильна влада і сильна опозиція...

 Не боїтеся мати пані Тімошенко в опозиції?

 – Ні, навіщо ж. Чим сильніше вона, тим краще нам.

http://www.rynok.biz/
Ви можете додати коментар до статті

80 китів викинулися на берег північної частини Нової Зеландії
• За повідомленнями місцевої влади, 37 з них вже загинули, решта все ще борсається на мілині і природоохоронці наразі відчайдушно намагаються їх врятувати.
Чоловік Брітні Спірс вимагає опіки над дітьми і аліментів
• Кевін Федерлайн, про розлучення з яким напередодні повідомила співачка Брітні Спірс, добивається опіки над їх загальними двома дітьми і вимагає аліментів.
На Буковині у нареченої під час весілля почалися пологи
• Як повідомляє місцева телекомпанія ТВА, минулої неділі молодята, щойно одружившись і одягнувши один одному обручки, стали одразу не лише подружжям, а й батьками. Після чого весілля трансформувалося у родини. Новонародженого молодята назвали Максимом.
У Севастополі частково відновили водопостаяання
• У Севастополі сьогодні вранці відновили подачу води населенню, повідомили РБК-Україна у прес-службі МНС України. "10 листопада в 06:00 згідно зі скороченим графіком почалася централізована подача води", - сказали в МНС. Питну воду мешканцям міста ще підвозять 17 спеціалізованих автоцистерн з додатковими ємкостями, зазначили в прес-службі.
Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів
• Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів. На брифінгу він представив електронну базу даних профільних навчальних закладів.

Інтерв'ю
Три питання Євгену Червоненку
• Кореспондент ForUm’у поставив три запитання голові Запорізької облдержадміністрації Євгену Червоненку. - Євгенію Альфредовичу, яка новина з Вашого особистого життя за останній період для Вас була найбільш пам'ятною? - Весілля дочки і медичне
Ахметов проти втручання уряду в бізнес
• Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».
ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”
• Запитання -- відповіді
Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»
• «Читаю я в туалеті». Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка
Старовинна музика – не музейний експонат
• Розмова з Богданом Шведом, виконавцем давньої музики
На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині
• Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості
Чи належить енергетика Донецьку?
• Інтерв'ю з експертом Н.Прудкою


Украинская Баннерная Сеть
   Форум новин
   Форум IFN
   Реклама на сайті
   Партнери проекту


finance.ua
finance.ua
finance.ua
Прикарпатський порталФорум Погода Авто Спорт Реферати Аукціон Туризм Мобільний світФорум Оголошення Каталог Реклама Гороскопи Пошта Робота Чати Магазин Фiнанси Пошук Комп'ютери Листівки Знайомства Блоги Анекдоти Музика Фото Радіо Мистецтво Хобі Розсилки Ігри Райони Відео АкціїТелегiд Бiблiотека Iсторiя МагазиниТоп 100 ЩоденникиПрограми Український проектПрикарпатська ледіУкраїнський жіночий порталНерухомість ПрикарпаттяПортал українських колекціонерів УКРАЇНСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ ПОРТАЛ КОМПЮТЕРНА УКРАЇНА • • ТУРИСТИЧНИЙ ПОРТАЛ© www.iv-fr.net