Внести до закладок | Зробити стартовою | Контакти | Про нас | Всі проекти

АРХІВ НОВИН
   Новини Прикарпаття
   Політика
   Бізнес, фінанси, економіка
   Кримінал
   Коментарі
   Туризм
   Медицина, оздоровлення
   Компи, Інтернет
   Нерухомість
   Наука, освіта, технології
   Авто
   Ігри
   Спорт
   Мобільний світ
   Мистецтво
   Музика
   Хобі
   Історія
   Асорті
   Фоторепортажі
Новини від UKRCOL

Календар
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Чи купуєте Ви друковані газети?

Так, постійно
Інколи купую
Для чого? Є Інтернет!
Не купую ніколи
А що це таке?

РозсилкаГоловна Політика Українська політика
ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”
(0 )

• Запитання -- відповіді

ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”

Запитання::
Незабаром в Києві відбудеться саміт ГУАМ. Що, з Вашої точки зору, об’єднує країни- члени ГУАМ?

Відповідь:
В.Ющенко: Перш за все, я виступаю за активну зовнішню політику України. В значній мірі ця політика може реалізовуватися через регіональні утворення, в тому числі через ГУАМ.. Десять років існування цього об’єднання привели всіх нас в цілому до позитивного звіту.
Перш за все, це - міжнародний регіональний контакт на регулярній основі, як правило, на найвищому рівні. Ми отримали аудиторію, ми отримали площадку для проведення різного роду політичних діалогів, які стосуються, власне, і зовнішнього курсу, і інтеграційних процесів, і спільних зусиль по окремим економічним регіональним чи фундументальним проектам.
Мені здається, що функцію діалогу по регіональних справах ця організація на сьогодні виконує добреі. Ми спробували на саміті в Кишеневі, виступаючи з новими українськими ініциативами, проголосити, що ця структура найближчим часом буде давати відповідь на декілька конкретних речей, які цікавлять кожного із учасників цієї організації. Це, перш за все, проекти, які відносяться до економічної, торгової, енергетичної сфери. зачипають інтереси не тільки членів ГУАМу, а і інших країн континенту.
Друга тема. Це проведення більш узгодженної політики по замороженним конфліктам. Бо переконанний, тільки ті країни, які знаходяться найближче географічно до цих конфликтів, відчувають на собі весь їх негативізм - і політичний, і економічний, фінансовий, фіскальний. І саме ці країни мають, на мій погляд, найбільшу політичну відповідальністю за їх розв’язання.
І тому це друга тема, яка була сформульована у порядку денному роботи цієї політичної організації.
І трет’є питання, це політика, яку проводять учасники цього політичного проекту. Це питання, пов’язані із інтеграційними процесами, в тому числі, і європейского і євроатлантичного напрямку.
Важливим мені здається і те, що зараз ми приходим до формулізації цієї інституції, адже раніше вона існувала, скоріш за все, як міжнародний проект, який не мав регламенту, офісу, внутрішніх процедур, сформованного порядку денного на майбутні його засідання і таке інше. Не були проговорені теми фінансового забезпечення, кадрового забезпечення, патронатні служби і таке інше.
Сьогодні ці питання вже вирішуються. Столицею ГУАМу стає Київ. Тут відкривається постійнодіючий офіс ГУАМу. Із усіма питаннями, які пов’язані із життєзабезпеченням діяльності цієї міжнародної організації. Починаючи із 23 травня цей проект набирає статусу міжнародної організації. Я думаю, що це хороше завершення десятиліття і свідчення, на мій погляд, добрих перспектив країн - учасників ГУАМ у новій історичнії і політичнії ситуації в Європі.


Запитання::
Дехто з політиків кваліфікує це об’єднання як спробу США створити санітарний кордон між Росією та Європою. Як ви ставитесь до цієї точки зору?

Відповідь:
В.Ющенко: Я думаю, що це дуже безглузде порівняння. Всі розуміють, що для України Росія - це стратегичний партнер. Де знаходяться наші уннікальні інтереси і ці інтереси ми будемо розвивати, причому розвивати щиро. І ви розумієте, що це відповідає національному інтересу, державному інтересам України.
Видумувати політику, яка б нас відділяла від цього, - це була б дурниця и, перш за все, для національних інтересів. Разом з тим ми повинні розуміти, що різних політичних утворень повинно бути багато. Не треба робить якісь гальма розвитку, наприклад, на регіональному рівні, який може точніше відповідати на особливості стосунків однієї, двох чи трьох країн, ніж говорити про континент, чи будь-яку іншу ширшу територію. На мій погляд, це речі очевидні, це навіть не потребують якогось спеціального з цього приводу коментаря.
І тому я буду проводити політику, яка максимально буде закріплювати Україну в регіональних, міжрегіональних, політичних чи економічних проектах настільки, наскільки це буде глибоко відповідати національним інтересам. І в данному випадку, жоден з цих проектів, переконаний, не буде направлений проти якоїсь третьої сторони. На це тратити зусилля, час просто прикро, жалко, це не варто. Не варто ціх зусилль.
А по друге, зверніть увагу на активність роботи самої Росії із Північно-Атлантичним блоком, Європейським Союзом, зокрема, співпрацю по чьотирьох просторах . І ми тоді можемо добре збагнути, що те, що зробила Росія у рівні співпраці з цими інституціями, нам ще треба дуже багато працювати, щоб щось повторити подібне.
Тому, думаю, необхідно дбати перш за все про український інтерес. Все решта, безумовно, повинно буть коректним, безумовно, повинно відповідати політикі добросусідства, повинно забезпечувати неконфліктність розвитку наших сусідських відносин.


Запитання::
Члени ГУАМУ та країни Східної Єропи мають багато спільного. Зокрема, всі вони є покупцями російського газу. Це може бути темою для ділаогу між ціми країнами?

Відповідь:
В.Ющенко: Безумовно може. Але я хотів би с початку дати такий трошки ширший коментар. Світ широкий. і в цьому світі існує декілька правил. Одне із них – якщо ми говорим опро національну стабільність, сталий економічний розвиток, ефективну безпеку політику, . то одна із наріжних тем у частині економічної політики є тема мудрої, продуманої діверсіфікації. Діверсіфікації ресурсів, перш за все енергетичних. Ця проблема актуальна практично для кожної країни. Немає такої країни, яка б сказала, що вона вирішила це питання, починаючи від Франції, Англії, Німеччини. Послухайте заяви президентів цих країн за останні три-чотири тиждні. і в плані ядерної енергетики, і в плані газових поставок, і в плані різного роду комбінації національних і міжнародних можливостей забезпечення ресурсами і таке інше. І ви станете переконані в тому, що, як і для інших країн, так і для України, ця тема на порядку денному. Це дуже важливий контекст.
Друга частина цього контексту заключається в тому, переконаний, що жодна країна не володіє вичерпним інструментом самостійних дій, які б забезпечили вирішення цього питання. Самостійних, сепаратних, автономних дій завжди буде замало. Вони швидко покажуть серьозний дефіцит в вирішенні цієї проблематики.
І тому дуже важлива тема "круглого столу", тема кооперації, тема роздумів над концепцією енергетичного ринку, основ його розбудови, причому основ, які враховують і таку важливу політику, як політика безпечного транзиту.
Це, переконаний, один із компонентів сучасної європейської політики. І тому сьогодні так часто говорять не тільки про газ росіїський, а про газ з інших території, і не тільки про український транзит, вибачте, а і про інший транзит. І тут ми всі вразливі перед серьозними змінами і акцентами, які можуть чекати наш ринок, якщо Україна не буде займати чіткої позиції в цьому діалозі.
І тому один із контекстів, одна із инициатив, яку весь час продовжує Україна – це ініціювання з різними нашими партнерами, починаючи з Євросоюзу, Росії, країнами Кавказу, країнами Середньої Азії питання, як сформулювати новітні версії, але щоб вони максимально були приближені до України. Щоб там проглядалася роль України чи як транзитної держави, чи як перевалки, чи як країни, де бізнесові структури забезпечують первину чи глибоку переробку нафти і таке інше.
І тому практично немає тижня, коли б я, чи український уряд на самому високому рівні не обговорювали ці питання. Я думаю, що ми досягли великого прогресу. Сьогодні богато зроблено по нафтопроводу Одеса–Броди–Гданськ–Полоцк. З’явилися нові інтереси Чехії, Словакії в цьому проекті. З’явилися нові інтереси Білорусії у цьому проекті. Вже вісім місяців як існує меморандум по будівництву в Бродах нафтопереробного заводу, причому глибокої переробки, з виходом на хімічну переробку, із $3 міліардним обсягом інвестування у цей проект.
Досягнуті та формально підписані домовленості з Казахстаном по розбудові терміналу у Південному, по спільному будівництву нафтопроводу з Південного до Одеси. Це все невід’ємні складовіцього проекту. Він значно розширився, отримана підтримка Європейського банку реконструкції та розвитку по підготовці техніко-економічного обгрунтування на 2 млн. євро цього проекту. Ми кілька днів назад говорили про цей проект у Польші і домовилися про міжурядову угоду, яка буде розглянута й підписана теж найближчим часом.
Те саме можна говорити про поставки газу із Центральної Азії до Європи. Існують різні моделі, я не кажу, що там є конкретна перевага в якусь сторону. Бо ми добре розумієм, що країни-споживачі бояться не тільки поставок з одного місця, але й транзиту через одне місце. .
Але я переконаний, що, безумовно, наша провідна мета – розбудувати нову енергетичну політику в рамках регіональної співпраці (коли ми говоримо про ГУАМ, який повністю задіяний подібними проектами) та формувати національну концепцію, яка б говорила про те, що Україна, шануючи усі міжнародні правила, принципи і традиції, була б максимально представлена в ціх процесах.

Запитання::
Можна сказати що створення ГУАМУ як організації, є, в тому числі, і реакція на неефективність СНД?

Відповідь:
В. Ющенко: Можливо в чомусь і є. Але Ви знаєте, такої прямої лінії я б не вибудовував. Тому що це не тотожні організації, ми трошки ставимо різні цілі.
Коли ми говоримо про СНД, клуб країн бувшого Радянського Союзу, то, безумовно, на тому просторі є система інтересів, які потребують координації. Я в розмові декілька днів назад з Володимиром Володимировичем Путіним говорив також і про ці речі.
Коли між Україною та Росією існує товарообіг більше 20 міліардів доларів на рік, то цим товарообігом треба вже на правовому полі через норми, процедури, правила якось керувати.
Кколи ми говоримо про інтереси такого порядку, то ми, безумовно, повинні констатувати, що це вимагає певної конструкції політичних, економічних, торгових, інших діалогів і тому ми говорим там про СНД. Коли ми говорим про регіон, то мова йде про трошки іншу тематику, про більш локальні і більш конкретні цілі, ця міжнародна організація не ставить перед собою таких всеохоплюючих завдань, як ставить СНДі.
Вона діє більш конкретно на мій погляд, більш цілеспрямовано на вирішення двох-трьох пріорітетних тем. Переконаний, що діяльність ГУАМу не повинна визивати якесь непорозуміння, хоча я знаю, що в певних політичних колах комусь дуже хочеться це робити.
Знаєте, давайте будемо виходити з того, що кожна країна є суверенна, вона має повне право вибудовувати вектори своєї внутрішньої і зовнішньої політики. Це не політика проти когось, це політика реалізації національних інтересів. Якщо вона вимагає регіональних утворень, я думаю цьому тільки треба аплодувати.


Запитання::
У Ваших розмовах з Президентом Росії Ви торкаєтесь теми розрахунків за газ?

Відповідь:
В. Ющенко: Останню розмову ми не присвячували цьому питанню. Хоча маємо на увазі, що у нас через декілька тижнів буде офіційний візит президента Росії і розмова там, звичайно, у порядку денному якщо не першим, то обов'язково важливим пунктом переговорів - це наші енергетичні стосунки. До цього, в листопаді, грудні, січні - у нас було дуже активне спілкування. Дуже активне, досить детальне спілкування. Інколи мені здавалося що, можливо, більшу частину переговорного процесу повинен був брати на себе уряд.

Запитання::
Візит Президента РФ, я так розумію, можливий після того, як буде сформований уряд?

Відповідь:
В. Ющенко: Очевидно. Ми про це і говорили, що зараз іде етап формування коаліції, уряду, очевидно, це вже фінальна дорога, ми за декілька тижнів будемо із національним урядом і тоді вже можна готувати повнокровну програму візиту.

Запитання::
Якщо торкнутись теми коаліції...Ви вважаєте нормальним цей процес її створення?

Відповідь:
В. Ющенко: Дві частини є у відповіді. Нормальний у якому сенсі. - є чіткі принципи, є парті, ї які виграли вибори до парламенту і вони на собі несуть зобов’язання формування коаліції. Процес переговорів в рамках політичних сил переможців - це є річ, до якої треба звикати.Бо п'ять років назад це було б простіше.- треба було прийти на Банкову (адміністрація Президента) на другий поверх і тобі скажуть в якій ти фракції, в якому комітету, яку політику ти проводиш.
Ми тоді це називали авторитарною політичною системою. І тому варто було робити помаранчеву революцію. Тепер ми кажемо – політичні сили які отримали мандат на владу від виборця повинні провести відповідні переговори і вийти на формат коаліції. Тільки політичні сили можуть дати відповідь. Йде нормальний процес, який передбачений Конституцією. ,Звичайно, у виборця, інших кіл є нестерпне бажання бачити коаліцію на другий день, а на третій день бачити голову уряду пілся виборів, голову Верховної Ради, керівника Служби безпеки, Генерального прокурора і так далі, але такого не буває.
Я вважаю що цей пройцес відповідає конституційному терміну. Він відбувається в рамках чинної Конституції.
Друга частина відповіді це вже, я б сказав би, приватного характеру. Як людини, яка була народним депутатом і представляла блок помаранчевої колааліції, я б хотів сказати, що що тут є негатив. Негативом є те, що набагато складніше іде усунення розбіжностей, які існують всередині коаліції, ніж того бажав б виборець і президент.
Знаєте коли ми сьогодні говоримо про те що коаліція в парламенті повинна взяти відповідальність за засади формування і реалізацію політики змін, сьогодні прийшов час дати відоповіді на те, як ми будемо відноситися до ключових питань.
Наприклад, чи ми вірно розуміємо, що український інтерес існує у Росії і нам треба розвиватинаши відношення, але такі відношення, які б не блокували нашу інтеграцію до Європейського Союзу. Якщо ми це розуміємо, тоді який політичний інструментарій забезпечить у парламенті цю політичну ходу?
Ми про це ніколи не говорили, це ніколи не було нашими зобов'язаннями. Зараз це ті зобов'язання, які я покладаю на коаліцію. Шо це курс президента, який вони овинні розділити. Коли ми говорили (можливо це не є там першим пріорітетом, але це на порядку денному)про землю, про її ринок, про...


Запитання::
Закінчення в 2007 році терміну мораторія на продаж землі.

Відповідь:
В. Ющенко: Так. Коли ми залишаемось за триста днів до завершення мораторію, я б не хотів щоб у Верховній Раді виникло питання у залі – так ми даємо власнику землі право розпоряджатися своїм майном, чи не даємо?
Якщо ми сьогодні даємо право киянам розпоряджатися своєю приватизованою квартирою, чи своїм приватним автомобілем, чи будь-якою частиною свого приватного майна,. То, вибачте, чому ми, великі уболівальники за українське село не даєм право людині, розпоряджатися своїм основним багатством на селі – землею. Чому його ми збираємося тримати на укороченому поводку? Чиє це право? Хіба це право політика? Але, не обговоривши це питання, говорити про порозуміння ддуже важко.
Ми повинні говорити про інтеграцію до євроатлантичної спільноти – дуже дискусійне питання. Багато кроків треба пройти, а, головне, зрозуміти суть – що виграє Україна від цієї концепції.? Як вона гармонізується з новою європейською оборонною політикою і політикою безпеки?.
Чи ми будемо грати в біполярний світ і далі, тільки тоді повинні знайтись політики, які повинні сказати, чим ми будемо грати – пенсією, зарплатами, деградацією і так далі, або ми сповідуємо консолідуючи європейську ідею, . починаючи від вільного об'єднаного ринку, закінчуючи гуманітарною, соціальною, оборонною політиками.
В мене нема сумніву в цьому виборі. Це є європейський вибір а моя нація є європейська, але я знаю, що є сили, в яких є сумніви і є люди, в яких є сумніви. Значить, нам цю дорогу не просто треба пасивно пройти, нам треба показати людям, що це є національний інтерес. А зворотнє - це є інтерес невеликої купки людей. які б хотіли бачить Україну поза цім полем.
Ми можемо говорити про процес приватизації, ми можемо говорити про проблеми реприватизації, ми можемо говорити про політику вільних економічних зон, ми можемо говорити про політичну систему – це такі питання , які все одно виникнуть в сесійному залі і це буде великим іспитом для цієї коаліції на її цілісність.
Тому моя позиція це, навіть, не умова, моя позиція вона є досить простою – колеги, у нас така коаліція була вісім місяців назад, вона розпалась. Якщо її зараз білими нитками зшивати, ця коаліція п'ять років не витримає. А я не хочу тимчасових коаліцій. Я хочу щоб ті люди, які прийшли сьогодні, підписали політичну угоду, щоб вони використали унікальний шанс – п'ять років країну провести без виборів.
Роль президента є дуже делікатною . Якщо я зараз буду глибоко вступати у коаліційний процесс, як бажають деякі сторони, то я починаю підміняти у цьому переговорному процесі ту сторону, яка повинна бути там з ранку до вечора. Я маю на увазі "Нашу Україну". І тому я всім показую: друзі, там є прем'єр-міністр, я знаю, що хтось хоче його ігнорувати, там є Роман Безсмертний – хтось не хоче цьго сприймати. І якщо це питання буде виводиться на Президента, то він формально робиться учасником коаліції, що є згубним для політичної системи.

http://www.interfax.kiev.ua/
Україна пропонує РФ будувати нові нафтогони в Європу
• Український уряд має намір провести переговори з Росією щодо нових маршрутів транспортування нафти до Європи. Так, Україна має намір запропонувати РФ спільно побудувати нафтопроводи Кропоткіно-Лисичанськ і Кременчук-Броди для організації транспортування різних сортів нафти на європейський ринок за новими маршрутами. Про це йдеться в плані заходів щодо реалізації проекту розвитку Євро-Азійського нафтотранспортного коридору, затвердженого розпорядженням Кабміну від 8 листопада номер 545-р. Відповідні переговори планується провести до кінця 2007 р.
Янукович вибачився перед зернотрейдерами за введення обмежень на експорт зерна
• Прем'єр-міністр Віктор Янукович вибачився перед зернотрейдерами за введення обмежень на експорт зернових культур в 2006 році.
Комуніст Соломатін заплатить Юрію Іллєнку за своє хамство
• Вступило в силу рішення Печерського районного суду м. Києва про стягнення з Юрія Соломатіна на користь Юрія Іллєнка моральної шкоди у розмірі 3000 грн.
Сумські студенти збирають гроші на квиток Щербаню до Америки або ж Донецька
• Вони не бажають його появи в Сумах і готові вдатися до акцій протесту. Обіцяють продемонструвати силу студентського спротиву і під час прес-конференції екс-губернатора Сумщини в УНІАН, про яку той особисто повідомляв.
У Януковича надумали звільнити Ткача
• Колегія міністерства праці і соціальної політики пропонує уряду розглянути питання про звільнення ще чотирьох губернаторів, повідомляє «Українська Правда». Про це повідомив міністр праці Михайло Папієв під час його зустрічі з прем'єром Віктором Януковичем.


Украинская Баннерная Сеть

Ви можете додати коментар до статті

80 китів викинулися на берег північної частини Нової Зеландії
• За повідомленнями місцевої влади, 37 з них вже загинули, решта все ще борсається на мілині і природоохоронці наразі відчайдушно намагаються їх врятувати.
Чоловік Брітні Спірс вимагає опіки над дітьми і аліментів
• Кевін Федерлайн, про розлучення з яким напередодні повідомила співачка Брітні Спірс, добивається опіки над їх загальними двома дітьми і вимагає аліментів.
На Буковині у нареченої під час весілля почалися пологи
• Як повідомляє місцева телекомпанія ТВА, минулої неділі молодята, щойно одружившись і одягнувши один одному обручки, стали одразу не лише подружжям, а й батьками. Після чого весілля трансформувалося у родини. Новонародженого молодята назвали Максимом.
У Севастополі частково відновили водопостаяання
• У Севастополі сьогодні вранці відновили подачу води населенню, повідомили РБК-Україна у прес-службі МНС України. "10 листопада в 06:00 згідно зі скороченим графіком почалася централізована подача води", - сказали в МНС. Питну воду мешканцям міста ще підвозять 17 спеціалізованих автоцистерн з додатковими ємкостями, зазначили в прес-службі.
Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів
• Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів. На брифінгу він представив електронну базу даних профільних навчальних закладів.

Інтерв'ю
Три питання Євгену Червоненку
• Кореспондент ForUm’у поставив три запитання голові Запорізької облдержадміністрації Євгену Червоненку. - Євгенію Альфредовичу, яка новина з Вашого особистого життя за останній період для Вас була найбільш пам'ятною? - Весілля дочки і медичне
Ахметов проти втручання уряду в бізнес
• Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».
ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”
• Запитання -- відповіді
Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»
• «Читаю я в туалеті». Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка
Старовинна музика – не музейний експонат
• Розмова з Богданом Шведом, виконавцем давньої музики
На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині
• Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості
Чи належить енергетика Донецьку?
• Інтерв'ю з експертом Н.Прудкою


Украинская Баннерная Сеть
   Форум новин
   Форум IFN
   Реклама на сайті
   Партнери проекту


finance.ua
finance.ua
finance.ua
Прикарпатський порталФорум Погода Авто Спорт Реферати Аукціон Туризм Мобільний світФорум Оголошення Каталог Реклама Гороскопи Пошта Робота Чати Магазин Фiнанси Пошук Комп'ютери Листівки Знайомства Блоги Анекдоти Музика Фото Радіо Мистецтво Хобі Розсилки Ігри Райони Відео АкціїТелегiд Бiблiотека Iсторiя МагазиниТоп 100 ЩоденникиПрограми Український проектПрикарпатська ледіУкраїнський жіночий порталНерухомість ПрикарпаттяПортал українських колекціонерів УКРАЇНСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ ПОРТАЛ КОМПЮТЕРНА УКРАЇНА • • ТУРИСТИЧНИЙ ПОРТАЛ© www.iv-fr.net