Внести до закладок | Зробити стартовою | Контакти | Про нас | Всі проекти

АРХІВ НОВИН
   Новини Прикарпаття
   Політика
   Бізнес, фінанси, економіка
   Кримінал
   Коментарі
   Туризм
   Медицина, оздоровлення
   Компи, Інтернет
   Нерухомість
   Наука, освіта, технології
   Авто
   Ігри
   Спорт
   Мобільний світ
   Мистецтво
   Музика
   Хобі
   Історія
 Українська історія
 Світова історія
 Історичне Прикарпаття
   Асорті
   Фоторепортажі
Новини від UKRCOL

Календар
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Новини з якої категорії є найбільше потрібні для вас?

Новини Прикарпаття
Політика
Бізнес, фінанси
Туризм
Медицина, здоров'я
Комп'ютери, Інтернет
Нерухомість
Наука, освіта, технології
Авто
Інше

Розсилка
Унікальне видання «Острозька Біблія в контексті української та європейської культур» презентують у Києві
РІВНЕ — Презентація унікального видання ХVI ст. під назвою «Острозька Біблія в контексті української та європейської культур», організована прес-центром та редакційно-видавничим відділом Національного університету «Острозька академія» відбудеться в Києві. Проект реалізується в рамках ІХ Київського міжнародного книжкового ярмарку, що проходитиме 9-12 листопада в експоцентрі «Спортивний» Національного університету фізвиховання і спорту. Про це повідомляє сайт «Контекст-медіа».

Родичі Леонардо да Вінчі є членами Хамаса і Хезболли
Леонардо да Вінчі мав арабське коріння. До такого висновку прийшли італійські учені, проаналізувавши відбиток пальця, що залишився від руки знаменитого художника і винахідника епохи Відродження.

Знайдено «Молитвослов» 1703 року видання
ЧЕРНІГІВ — У Ярославлі (Росія) виявлено єдиний екземпляр «Молитвослова», виданого у Чернігові 1703 року. Про це повідомила завідувач відділом письмових джерел Ярославського державного історико-архітектурного музею-заповідника Тетяна Гуліна.

Скарб провінційного міста
Скарб... Слово, що хвилює уяву. Фантазія малює старовинні скрині та глечики із коштовностями. Але якщо в Амереці воно асоціюється із золотом та піратами, то для України головні персонажі легенд про сховані скарби - козаки-запорожці та гайдамаки. Стародавній переказ мовить: "В Умані, де застали гайдамаків, на тім місці, де вони стояли в діброві кошем, там, дивись, на одному корені три дуби; це гайдамаки підкопали під дуб, на скільки можна було дістати, і підсунули казани з грішми під корінь прямо".

В Петербурзі поховали імператрицю
У Петропавловському соборі Петербурга закінчилася церемонія перепоховання праху російської імператриці Марії Федорівни. Таким чином було виконано волю покійної імператриці – бути упокоєною поряд з її чоловіком, імператором Олександром III.

Історичне минуле українського народу. Дві точки зору
Канал духовного відродження радіо “Культура”. Програма “Дві точки зору”. Тема передачі: “Історичне минуле українського народу”. В студії - історик НАН України, академік Петро Петрович Толочко та відомий колекціонер і меценат, член правління Київського клубу колекціонерів Олександр Степанович Поліщук.

У філармонії знайшли унікальну книгу з автографами відомих музикантів
Дунаєвський, Шостакович, Ріхтер, Растропович, Хачатурян. Автографи цих та багатьох інших музикантів, виконавців та акторів є в унікальному альбомі. У цій книзі їх слова подяки Харківській філармонії, оркестру та харків'янам. Тривалий час книга вважалася загубленою й зовсім недавно знайшлася.

Розріз Яру
Із понад 40 глав держав, яких обіцяв скликати до Києва на Міжнародний форум вшанування жертв Бабиного Яру російський бізнесмен, відгукнулися троє президентів.

На Чернігівщині розкопали унікальне поховання вікінгів
На Чернігівщині у селі Шестовиці розкопали унікальне поховання вікінгів. У ньому знайшли тіло й обладунки скандинавського військового вождя. Інше маштабне відкриття нещодавно зробили у гетьмАнській столиці - Батурині. Там відшукали залишки Мазепинського Собору Святої Трійці.

Вогненне село
Згарище на місці унікального експонату української історії в музеї Пирогово. У ці дні туристичні фірми Києва можуть пропонувати клієнтам екзотичний маршрут “Традиційне українське село після татарської навали”. Купа обгорілих колод, випалена трава.

У Мукачево відреставрували замок "Паланок" і відкрили там екуменічну церкву
У Мукачево відреставрували замок "Паланок" і відкрили там екуменІчну церкву - храм, в якому можуть проводити служби різні конфесії. Цей день ознаменував весільний обряд.

У Тернопільській області знайшли людину бронзового віку
У Козівському районі Тернопільської області знайшли поховання людини, якій чотири тисячі років. Як стверджують у Тернопільській обласній інспекції охорони пам'ятників історії та культури, це перша в Західній Україні знахідка поховання людини періоду бронзового віку за останні сто років.

"Іліаду" та "Одіссею" написала жінка?
"Іліаду" та "Одіссею" написала жінка. Так вважає британський історик та лінгвіст Ендрю Делбі (Andrew Dalby), автор книги "Повторне відкриття Гомера" (Rediscovering Homer).

Більшість сучасних британців мають німецьке коріння
Англосакси, що прийшли з континенту, за рахунок етнічної сегрегації і обмеження змішаних шлюбів, зуміли генетично витіснити корінних остров'ян (бриттів) і саме тому сьогодні британці генетично, в основному, мають німецьке коріння. Такий висновок зробили Марк Томас (Mark Thomas) і його колеги з університетського коледжу Лондона (University College London).

Таємниця намиста Тутанхамона розкрита
Стародавня єгипетська цивілізація продовжує підносити сюрпризи. Знамените намисто фараона Тутанхамона як з'ясувалося створене з мінералів, що утворилися при катаклізмі планетарного масштабу.

Стародавні камені Іки
Традиційне уявлення про розвиток людства знайоме всім: люди починали своє існування з кам’яного віку, будучи напівдикими істотами й ведучи первісний спосіб життя. Проте, сьогодні вже зроблено немало археологічних знахідок, які ставлять звичну теорію про розвиток людства під сумнів.

У генеалогії тосканців не знайшлося місця етрускам
«Саркофаг подружжя» із Черветері. Eтрурія (Італія).

Створено опікунську раду Національного заповідника «Софія Київська»
До її складу увійшли відомі політики та громадські діячі на чолі з Миколою Жулинським. Вони піклуватимуться про збереження національної пам'ятки архітектури та шукатимуть кошти на її реставрацію.

Реставрація за 278 тисяч
До 750-річчя Львова міська влада вирішила реставрувати пам’ятку сакральної архітектури – Вірменський собор.

Вперше на Україні запрацював старовинний дерев`яний млин
Це єдиний аналогічний музейний експонат на Україні, який не тільки дає уяву про життя-буття закарпатців у минулому, але й досі працює.

Гібралтарські неандертальці зникли останніми
Неандерталець і кроманьйонець (предок сучасної людини)

Комуніст Іван Мигович про русина Андрія Карабелеша
Завтра, 24 вересня, виповнюється 100 років з дня народження відомого поета Підкарпатської русі початку XX століття Андрія Васильовича Карабелеша. З метою ознайомлення з творчістю і багатогранною діяльністю цьої унікальної людини на зїзді русинів виступив і поділився своїми роздумами голова Закарпатського обкому КПУ Іван МИГОВИЧ:

Де формувалися слов'яни
Літопис Руський відносить до слов’ян лише наступні племена: «поляни, древляни, новгородці, полочани, дреговичі, сіверяни, бужани, волиняни». Літописцем до слов’ян не зараховано племена радимичів і в’ятичів — безпосередніх предків сьогоднішніх росіян.

Княжа столиця Чернігів в X сторіччі була майже вполовину більшою за тогочасний Київ
Правду про перший розподіл України на Ліво- та Правобережну і те, як Київ ледь не позбувся статусу столиці відкривають розкопки, які веде в Чернігові Національна академія наук.

Квіти ГУЛАГу
Починаючи з 1989 року, на Соловки щосерпня приїжджають прочани з різних країн. Утім кількість учасників меморіальної церемонії, як і коло країн, звiдки приїздять сюди люди, невпинно зменшується. Цього серпня таких було лише три — Польща, Росія й Україна. Хоча на величезних обширах Соловецького концтабору лягли кістьми представники 60 народів. Для сьогоднішньої Росії ця пам'ять є вельми неприємною. Про неї воліють не згадувати в урядових кабінетах і в столичних музеях.

Євангеліє та циркуляр
Переклад Четвероєвангелія Пилипа Морачевського як одна з причин появи Валуєвського циркуляру 1863 року

Британські археологи відкрили рештки круглого лицарського стола короля Артура
Археологи, що провели ці вихідні розкопуючи галявини перед Віндзорським палацем, говорять, що знайшли свідчення по одному з найбільших питань британської історії - де знаходився Круглий стіл Едуарда ІІІ і чи існував він узагалі?

20 років тому затонув "Адмірал Нахімов"
Трагедія, що відбулася в СРСР, потрясла весь світ. Разом з найбільшим лайнером Чорноморського флоту загинули 423 людини, ще 65 дотепер числяться зниклими без вісті. І дотепер деякі моменти цієї трагедії здаються таємничими.

Прадавнина і сучасність воєнної справи
яку цінність в XXI столітті має давня воєнна історія?

Найвизначніші дати ХХ-го століття.
Історія грунтується на датах. Без знання дат, не можливо вивчати історію країни, досліджувати історичні процеси та робити правильні висновки. Ось чому я пропоную Вам переглянути найважливіші події з історії України ХХ століття.
1  2  
80 китів викинулися на берег північної частини Нової Зеландії
• За повідомленнями місцевої влади, 37 з них вже загинули, решта все ще борсається на мілині і природоохоронці наразі відчайдушно намагаються їх врятувати.
Чоловік Брітні Спірс вимагає опіки над дітьми і аліментів
• Кевін Федерлайн, про розлучення з яким напередодні повідомила співачка Брітні Спірс, добивається опіки над їх загальними двома дітьми і вимагає аліментів.
На Буковині у нареченої під час весілля почалися пологи
• Як повідомляє місцева телекомпанія ТВА, минулої неділі молодята, щойно одружившись і одягнувши один одному обручки, стали одразу не лише подружжям, а й батьками. Після чого весілля трансформувалося у родини. Новонародженого молодята назвали Максимом.
У Севастополі частково відновили водопостаяання
• У Севастополі сьогодні вранці відновили подачу води населенню, повідомили РБК-Україна у прес-службі МНС України. "10 листопада в 06:00 згідно зі скороченим графіком почалася централізована подача води", - сказали в МНС. Питну воду мешканцям міста ще підвозять 17 спеціалізованих автоцистерн з додатковими ємкостями, зазначили в прес-службі.
Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів
• Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів. На брифінгу він представив електронну базу даних профільних навчальних закладів.

Інтерв'ю
Три питання Євгену Червоненку
• Кореспондент ForUm’у поставив три запитання голові Запорізької облдержадміністрації Євгену Червоненку. - Євгенію Альфредовичу, яка новина з Вашого особистого життя за останній період для Вас була найбільш пам'ятною? - Весілля дочки і медичне
Ахметов проти втручання уряду в бізнес
• Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».
ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”
• Запитання -- відповіді
Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»
• «Читаю я в туалеті». Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка
Старовинна музика – не музейний експонат
• Розмова з Богданом Шведом, виконавцем давньої музики
На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині
• Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості
Чи належить енергетика Донецьку?
• Інтерв'ю з експертом Н.Прудкою


Украинская Баннерная Сеть
   Форум новин
   Форум IFN
   Реклама на сайті
   Партнери проекту


finance.ua
finance.ua
finance.ua
Прикарпатський порталФорум Погода Авто Спорт Реферати Аукціон Туризм Мобільний світФорум Оголошення Каталог Реклама Гороскопи Пошта Робота Чати Магазин Фiнанси Пошук Комп'ютери Листівки Знайомства Блоги Анекдоти Музика Фото Радіо Мистецтво Хобі Розсилки Ігри Райони Відео АкціїТелегiд Бiблiотека Iсторiя МагазиниТоп 100 ЩоденникиПрограми Український проектПрикарпатська ледіУкраїнський жіночий порталНерухомість ПрикарпаттяПортал українських колекціонерів УКРАЇНСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ ПОРТАЛ КОМПЮТЕРНА УКРАЇНА • • ТУРИСТИЧНИЙ ПОРТАЛ© www.iv-fr.net